Proč je Tinder nejlepší travel hack v Asii

Možná už jste slyšeli o seznamovací aplikaci Tinder. Víte však, proč Tinder může být nejlepším kamarádem cestovatelů? Jak poznat místní kulturu, najít místa, která byste sami nikdy neobjevili, mít společnost pří výletech a večeřích a nenechat se současně oškubat?

Tento článek shrnuje 4 měsíce osobních zkušeností s používáním Tinderu v Thajsku, Vietnamu, Filipínách a Singapuru. Je psán bez obalu a pochopitelně z mužské perspektivy.

Co je to Tinder

Pokud toto slovo slyšíte poprvé, jedná se o mobilní aplikaci sloužící primárně k seznamování. Princip je jednoduchý. Vyplníte si profil (pár fotek a popis) a na základě vaší lokality a vašich kritérií (pohlaví, věk, max. vzdálenost od vás) jsou vám nabízeny jiné profily. Na ty reagujete buď líbí nebo nelíbí. Pokud si dva lidi dají vzájemně líbí, ukáže se to jako tzv. Match a můžete spolu chatovat. Na rozdíl od Badoo a dalších předchůdců je opravdu kladen důraz na jednoduchost celého procesu.

Možná si teď zkoušíte Tinder nainstalovat, likujete jak diví a říkáte si, tohle že je ta zázračná věcička co mi má dát všechnu tu zábavu. Inu pánové, pravidla hry se mění jakmile se dostanete do Asie.

Proč v JV Asii

Vše vychází ze základní hypotézy, že bílý muž je pro asiatky přitažlivý. Chápu nebezpečí téhle generalizace, ale moje zkušenost je poměrně jasná v tom, že zatímco v Evropě jste jeden z davu, v Asii jste výjimečný (spíše ve smyslu jiný, než úžasný) a ještě před tím než promluvíte, máte u dívek, oproti běžnému místňákovi, jistou výhodu.

Je možné spojovat tento fakt i s vyhlášenou pohostinností těchto národů k cizincům nebo s obecným přesvědčením, že vás všíchni považují za bohatého Američana :). Někdy pak hraje roli i určitá touha mladých dívek dostat se do Evropy/USA a přes chlapy to je nejjednodušší cesta (ne snad, že v Čechách by zlatokopky neexistovaly…).

tinder kočka

tinder kočka

Každopádně tyto fakty způsobí, že v místech, kde je TInder používáný (větší města) nebudete mít o Matche nouzi. Moje rada je rovnou Likovat opravdu jen dívky, se kterými byste se chtěli potkat, já měl první den v Bangkoku poměrně benevolentní filtry, v tom smyslu, že uvidím, zda to vůbec funguje, což skončilo 100 matchema za den.. I kdyby vám trvala zpráva 2 minuty, tak strávíte 3 hodiny psaním všem. To zřejmě úplně nechcete.

Disclaimer 1: Pozor na ladyboye

Pokud nejste protřelí, tak často nepoznáte, jestli je dotyčná slečna od přírody nebo tzv. transgender. Někdy to mají napsané v popisu, někdy vám to napíší, někdy to zjistíte později než byste chtěli. Často to jsou ty nejvíce sexy a vyzývavý fotky co uvidíte. Normální dívky si zkrátka obvykle nefotí obrovský silikonový výstřih a minisukně, ale tím si musíte projít. Já se upřímně necítím tak, že bych vám mohl dávat rady. Sám jsem byl na kafi s “dívkou”, co bych si vsadil, že ladyboy nebyla,  ale uvozovky mluví za vše :). Ale co si budeme povídat, podobné zážitky prostě k pobytu v JV Asii patří a kdo říká, že ne tak to dělá dodnes.

V čem je ta finta

Cestování je, alespoň pro mě, hodně o lidech a jídle. Samozřejmě, že občas navštívím i nějakou památku, ale na žebříčku priorit je to nízko. Mnohem víc mě zajímá, jak žíjí místní lidé – zvyky, uvažování, normy, stereotypy, touhy a povahy a také autentické lokální jídlo.

Zádrhel je v tom, že k poznání místních lidí musíte nejprve nějaké poznat a nejlepší lokální jídlo také obvykle nenajdete na hlavní ulici.

K tomuto se Tinder dá výborně použít. Přiznejme si to, na online seznamce lidé obvykle nehledají životního partnera, nebo to alespoň neočekávají, abych to řekl lépe. Od první schůzky nikdo nečeká nic jiného, než že potká nového člověka a zjistí, jak si spolu rozumí. Pokud čekáte, že si z každého Tinder rande odvedete dívku rovnou domů, tak se mýlíte (většinou:). Podle mě je vůbec hloupost se na to soustředit, spousta dívek si prostě chce jen procvičit angličtinu nebo se stejně jako vy dozvědět něco o jiné kultuře. Bude to znít možná zvláštně, ale pokud nikoho neznáte, tak spřátelit se s holkou je mnohem snazší, než se spřátelit s klukem.

Lokální jídlo chutná nejlíp s lokálem

Já tohoto mnohokrát využil třeba jen, abych nejedl sám večeři. Prostě požádejte vaše rande, aby vás vzala na nějaké dobré lokální jídlo. Za prvé opravdu dostanete to nejlepší co tam

jak na to?

jak na to?

místní jedí i s vysvětlením, jak se to jí (pokud jste už byli v situaci, kdy dostanete 6 různých talířků a nevíte co s čím, co dřív a jak na to, tak chápete). Za druhé tím, že jste s někým místním zaplatíte standartní cenu bez turistické přírážky. Upřímně sem očekával, že na mě jako na “bohatého” bílého turistu zbyde placení, ale skoro nikdy se to nestalo a naopak mě často překvapila neústupnost, se kterou se dívky dožadovaly zaplatit. Většinou se situace vyřešila splitem, ale tady asi opravdu hodně záleží na okolnostech a na tom, s kým zrovna jste.

Podobné “benefity” pak přináší i výlety a kratší cestování s některou s dívek z Tinderu. Napřiklad na Filipínách místní mladí vpodstatě každý víkend jedou na nějakou pláž, ostrov,

úhoř v kouli slizu

úhoř v kouli slizu

island hopping nebo i canyoning. Nebudu vám tu fňukat,, jaká nuda je, být samotný na pláži, ostatně už jsem to udělal v tomto článku. Nicméně opět díky Tinderu si snadno seženete parťaka na výlet, občas vás vezme i se svoji partičkou místních (to je snadnější na Filipínách, kde místní mluví anglicky a tolik se nestydí, ve Vietnamu jsme vźdy byli jen ve dvou).

Díky tomu, že jste s někým, kdo mluví místním jazykem, je snazší používat lokální dopravu. Konečně se s někým můžete podělit o náklady za hotelový pokoj a není problém se zeptat a dorozumět, protože máte osobní překladatelku.

Disclaimer 2: Tinder není všechno, furt je to o vás

Zmínil jsem, že Tinder vám pomůže snadno poznat místní dívku, dostat se na první schůzku. Různé večeře, aktivity a výlety už jsou často za hranicí první schůzky. Proto všechno výše zmíněné počítá s tím, že za a) nejste zabedněný imbecil a za b) umíte být př’íjemná společnost. První bod příliš rozvádět nebudu, k bodu b) řeknu osobní názor. Pokud máte názory, zájmy, zážitky, zkušenosti atd., nejspíše máte zajímavý život a máte o čem se bavit a co sdílet.

Na druhou stranu je jasné, že ne všechny setkání budou dobré. To se stane i v ČR. V takhle odlišné zemi a v při fungování s odlišnou mentalitou a vnímáním lidí jsou různé neúspěchy a trapasy prakticky neodvratitelné. Pokud to nemá nic společného s bodem a) tak to berte s nadhledem. Jednou jsem se potkal v Bangkoku s dívkou, já měl hlad, ona ne. Nevím jestli bylo horší soukat do sebe pálivý nudle nebo více jak dvouslovné odpovědi z ní. Asi se nám oběma ulevilo, když jsem dojedl a ona vycítila možnost odejít. Ale tak taky zážitek že..

Je to jen nástroj – nic víc, nic míň

Tinder tedy dokáže být nástroj, který vám může pomoci ochutnat lokální jídlo, vidět místa, která byste sami nenašli, poznat zajímavé lidi a sdílet radost z cestování. Stejně vám může i pomoci najít si přítelkyni nebo mít sex. Nespadněme do domněnky, že to je zachránce všech nesmělých sexuálních loudilů a už nikdy nebudeme muset oslovit dívku. Je to prostě jen jiný způsob, který má své výhody, ale i úskalí. Základem je stále snažit se být tím mužem, kterého by ženy chtěli poznat, pokud z toho chcete vytěžit maximum. Pro podobné účely bez balícího podtextu můžete využít i server couchsurfing.com, který slouží přesně k poznávání lidí a navíc, vás zde často někdo nechá u sebe přespat (troufnu si tvrdit, že s větší pravděpodobností než na Tinderu:)

tinJá musím přiznat, že asi 50% nejlepších zážítků z Asie bylo spojeno s lidmi (chtělo by se říci dívkami nebýt zmiňovaného ladyboye:), které jsem přes Tinder potkal. Od stanování na panenské pláži na Cebu, po týden v bytě u dcery vietnamského generála v Hanoji, až po večer v infinity pool v nejznámějším hotelu v Singapuru s českými modelkami. A to je jen ta špička ledovce (samozřejmě, že je to všechno mami!)

Pokud máte dotaz nebo komentář, budu rád když ho níže napíšete. Feminismus a pickup moudra jsou zakázány.

Dan

Dan

Dan Tržil se sebevědomně nazval Filutou českého blogerského rybníčku. Píše o digitálním nomádství, marketingu, podnikání, cestě k úspěchu a blbostech co ho napadnou. Jeho články byly zveřejněny nebo sdíleny českými portály jako Mitvsehotovo.cz, Navolnenoze.cz ... Přečti si více o Danovi a motivech tohoto blogu na stránce O mně
Dan

4 Comments on Proč je Tinder nejlepší travel hack v Asii

 1. Ada-teda Anonym
  July 17, 2015 at 7:22 pm (2 years ago)

  Vážně žádná pickup moudra? Řekni nám aspoň tvou oblíbenou pickup line…

  Reply
  • Dan
   July 17, 2015 at 8:12 pm (2 years ago)

   Ja zadne nepouzivam. Muj approach je temer neexistujici.

   Reply
 2. Pascal
  August 23, 2015 at 9:36 pm (2 years ago)

  Velmi zajimavy clanek! Nikdy by me to nenapadlo takhle pouzit Tinder. Pouzival jsi taky couchsurfing? Ve srovnani s Tinderem by me zajimali tvoje skusenosti?

  Reply
  • Dan
   August 24, 2015 at 8:04 am (2 years ago)

   Ahoj, pouzival. Potkal jsem super lidi pres Couchsurfing, od podnikatele co me ubytoval v pokoji pro hosty a nechal me pouzivat jeho byt 2 tydny po holku, co me protahla vsema hippie a meditacnima setkanima v Ubudu.
   Myslim si, ze to muze byt pouzity castecne podobne. Couchsurfing uz moc nepouzivam, protoze pokud u tech lidi i prespavas, nejde jen o prespani, ale i povidani a straveni nejakeho casu s nimi. Pro cestovatele super, ale ja uz radsi za ubytovani zaplatim abych mel jistotu dobreho spanku a moznost pracovat kdy potrebuju.

   Reply

Leave a Reply